kyeken @ yahoo.com

Evet, alınıp incinmeyin. Bursa Covid 19 vaka artışında ülkemizde ilk üçte… Yıldırım ilçemizde nüfusa oranla en yüksek vaka sayısına sahip maalesef! Yetkili kişilerin, bilim adamlarının dilinde tüy bitti ama nafile! Boşuna çabalayıp duruyoruz. Güzel beyler, hanımlar tüm uyarıları kulak ardı ediyor.

Mesafe, maske hak getire…

Bu gidişat iyi değil, bizden söylemesi.

Aşı çalışmalarında sona çok uzağız daha, kesin tedavi henüz bulanamadı. Ya siz, kime efeleniyorsunuz?

İş güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu Sakarya’da yine çok acı bir şekilde hatırladık. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Böylesi ağır faturaların bir daha ödenmemesi, Somaların, Sakaryaların, İstanbulların tekrar etmemesi için iş güvenliği uzmanları ve kurullarına, işverenlere, işçilere ve denetim elemanlarına çok iş düşmektedir. Ülkemizde ders almama gibi bir hastalık var. Bu işte kimse sorumsuz değil!

Hırsızın biri, bir gece vakti bahçede çitlerden atlamak isterken ev sahibine yakalanmış. Ev sahibi gece vakti burada ne yapıyorsun diye sorunca hırsız telaşla, “davul çalıyorum” demiş. Ev sahibi peki demiş neden davulun sesi çıkmıyor? Hırsız pişkin “davulun sesi sabah çıkacak beybaba” demiş.

Davulun sesi bu kadar net iken hala neyi duymuyorsunuz?

Gücenmeyin güzel beyler, hanımlar.

Son söz; Bak da ibret al yere düşen yaprağa / Eskiden o da yukarıdan bakardı toprağa…

Necip Fazıl

kyeken@yahoo.com