Gemlik Koza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde salgın tedbirlerine uyularak düzenlenen törene;  Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Gemlik İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Duran ile eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

 


Düzenlenen törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür; "eTwinning Kalite Etiketi almaya hak kazanmış, öğretmen ve okul yöneticilerimizi canı gönülden kutluyorum. İlimizden ve Gemlik ilçemizden birçok öğretmenimizin, eTwinning ile tanışıp kaliteli projeler üretmiş ve uygulamış olduklarını görüyorum. Bakanlığımız 2023 Vizyon Belgesi’nin ruhuna uygun olarak eğitime alternatif bir bakış açısı getiren, meraklı, yaratıcı, sürekli öğrenen, 21. yüzyıl bilgi ve becerilerinden haberdar, iş birliği içinde çalışmayı önemseyen eğitimcilerimiz;  bu süreçte, yeniçağ eğitim araçlarını kullanarak öğrencileriyle proje tabanlı çalışmalar yürüttüler. Eğitimi geliştirmeye gönüllü ve kararlı eğitimcilerimizle bu yıl da nitelikli proje sayılarımızın artmaya devam edeceğine inanıyorum. Biz Bursa’da oldukça başarılı bir şekilde devam eden eTwinning çalışmalarını çok daha başarılı noktalara hep birlikte ulaştıracağız. Sayın Bakanımızın ifade ettikleri gibi eğitimde fırsat eşitliği meselesini de çok daha iyi noktalara taşımış olacağız bu şekilde.  Bu çalışmalar öğrencilerimiz için oldukça önemli. Çocuklarımızın bu çalışmalarla değiştiğini görmek, gözlerindeki parıltının değiştiğine şahit olmak çok güzel bir duygu. Öğretmenlerimizle ve idarecilerimizle birlikte daha çok başarılara imza atacağız." dedi.

 


Gemlik’te yürütülen eTwinning proje çalışmaları hakkında bilgi veren İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Duran, proje çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür etti.