Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar bu gece saat:23.05'te twitter hesabından yaptığı açıklamada Osmangazi Belediyesi'nin ilk Başkanı Erhan Keleşoğlu'nun vefat ettiğini açıkladı.

 

Belediye Başkanı Dündar'ın açıklama mesajı şöyle;

 

 "Osmangazi Belediyesi'nin ilk Başkanı Erhan Keleşoğlu'nun vefatını derin bir teessürle öğrendim. Erhan Başkan'ı, ilçemize kattıklarını unutmayacağız. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun"

Erhan Keleşoğlu kimdir?

 

1941 Niğde Fertek doğumlu olan Erhan Keleşoğlu;

 

1961 Yılında İstanbul Galatasaray Lisesi'nden, 1965 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin Maliye ve İktisat Bölümünden mezun oldu.

 

1968-1972 Yılları arasında İş Bankası Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nda Müfettiş olarak çalıştı ve bu süreçte bir yıl süreyle Paris'te Bankacılık stajı yaptı.

 

1972-1975 Yılları arasında Tarsus Çukurova Sanayi İşletmeleri'nde Finansman Müdürlüğü görevinden sonra Bursa'ya yerleşti.

 

1975-1978 Yıllları arasında Sönmez Endüstri Holding AŞ'de Genel Koordinatörlük gibi muhtelif firmalarda danışmanlık görevlerinde bulundu.  

 

1983'te Anavatan Partisi'nin (ANAP) il örgütü kurucuları arasında yer aldı, 1987' ye kadar bu partinin İl Sekreterliği görevini üstlendi.

 

Daha sonra Doğru Yol Partisi'ne katıldı ve 1989'da yapılan yerel seçimde bu partiden Osmangazi Belediye Başkanı seçildi.

 

Belediye Başkanlığı'ndan sonra bir süre Bursa BUTTİM Genel Müdürlüğü ve SÜTAŞ Genel Koordinatörlüğü görevlerinde de bulunmuş idi.