Türkiye’nin en büyük ve en hijyenik kurban satış tesisinin yanı sıra, ilçedeki diğerkurban kesim yerlerindeki hijyen konusuna da büyük hassasiyet gösteren Osmangazi Belediyesi, bu yıl da tedbiri elden bırakmıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bayram süresince toplam bin 25 personel ile 7/24 vatandaşların hizmetindeolacaklarını söyledi.

 

Osmangazi'de ekipler 7/24 Hizmette

Osmangazi Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Kurban Bayramıhazırlıkları ile ilgili olarak meclis üyelerine bilgi veren Başkan Dündar, vatandaşlarınkurban ibadetlerini sağlıklı koşullarda ve güven içerisinde yerine getirebilmeleri adınatüm hazırlıkları tamamladıklarını belirtti. Bayramın en güzel şekilde geçmesi vekimsenin zarar görmemesi için belediyenin ilgili birimlerinin kesintisiz olarak hizmetvereceğini ifade eden Dündar, “Kurban Bayramı boyunca toplam 944 temizlikpersoneli, 2 veteriner hekim, 68 zabıta ve 11 motorize zabıta ekibi, 102 çöp kamyonu,14 açık kasa kamyonet, 11 tanker, 8 acil müdahale aracı, 16 kontrol aracı, 22 motorize, 9 süpürge aracı ile bayram boyunca 7/24 hemşerilerimizin hizmetinde olacağız” dedi.

Başkan Dündar, ayrıca kurbanlıkların hijyenik ortamda kesimlerini sağlamak için Zabıta, Çevre Koruma ve Kontrol, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir Kurban Denetim Komisyonu kurduklarını, bu komisyonun kurban satış ve kesim yerlerini bayram boyunca denetleyeceklerini dile getirdi. Dündar, Osmangazi genelinde belirledikleri 25 farklı noktada hijyenik ortamda, veteriner gözetiminde kurban kesimi yapılacağını kaydetti.

Kötü Görüntülere İzin Yok

Osmangazi’de Veysel Karani ve Geçit mahallelerindeki kurban satış yerlerinde yaklaşık 15 bin büyükbaş, 5 bin 300 adet küçükbaş olmak üzere 20 bin 300 kurbanlığın satışa sunulduğunu kaydeden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bayramı huzur içinde geçirebilmesi için tüm birimlerimizle hemşehrilerimize hizmet vereceğiz. Her yıl olduğu gibi bu bayram da vatandaşlarımız için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kötü görüntülerin önüne geçmek adına ekiplerimiz kesintisiz çalışıyor. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrikederim.” diye konuştu.