Ağustos ayında yoğun katılımla gerçekleşen 12’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda güven tazeleyen Başkan Ali Güler, yenilenen Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte üyelerinin arasındaki iletişimi ve işbirliklerinin artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürürken, öte yandan bölge sanayicilerini ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunuyor.

Bu kapsamda Kayapa OSB’ye yeni taşınan İzmakPar Makina Yönetim Kurulu Başkanı ve Sırbistan Fahri Konsolosu ile RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp'i, Soğutma sistemleri sektöründe faaliyet gösteren TRAMEC Genel Müdürü Yusuf Tıraşcıoğlu ve İzo-Pek İzolasyon Yönetim Kurulu Başkanı Esem Hakkı Terzi’yi ziyaret etti. 


Kayapa OSB’deki firmaların yöneticileriyle bir araya gelerek, gerek ekonomik konularda gerekse sanayide yaşanan ara eleman ve kalifiye eleman eksikliği ile ilgili fikir alışverişinde bulunmayı sürdüren KSİAD Başkanı Ali Güler ve Yönetim Kurulu Üyeleri firmaların üretim tesislerini de gezerek incelemelerde bulundular.

Ziyaretlerinin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Ali Güler sanayiciler tarafından sıkça dile getirilen ara elaman sıkıntısının Kayapa’da da yaşandığını ifade ederek, bölge sanayicileriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmayı önemsediklerinin altını çizdi.

KSİAD Başkanı Ali Güler sözlerini şöyle sürdürdü; “ KSİAD’a göreve geldiğimiz zaman Covid-19 pandemisi nedeniyle fiziki faaliyetlerimize belli bir oranda ara vermiştik. Ancak bu sürede bile üyelerimizle ilişkilerimizi hiç kesmedik. Onlarla sürekli irtibat halinde pandemide yaşanan sıkıntıların atlatılması için karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk ve önerilerini alarak ilgililere ilettik. Bu gün pandemi tedbirlerinin azaltılması neticesinde üye ziyaretlerimize yeniden başladık. Burada sanayicilerin birbirinden yararlanmasının önünü açmayı ve aralarındaki ilişkilerin güçlendirilmesini istiyoruz. Bu ziyaretlerin başka bir yönü de KSİAD üyeleri ile Kayapa’ da yer alan işletmeleri tedarikçileri bir araya getirmek aralarındaki iletişimini artırmaktır.”

Ziyaret edilen firmaların yöneticilerine KSİAD Başkanı Ali Güler tarafından plaket takdim edildi.