Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Ormanlara, yeşillik alanlara lütfen sigaralarınızı atmayın. Büyük eşyalarınızı, camları atmayın. Bursalılardan ve insanlarımızdan bu alanlarda piknik yapmaması için rica ediyorum. Sigaralarınızı güvenli bir alanda söndürün. Ormanlarda, gittiğiniz yerlerde atıklarınızı bırakmayın.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2024/2029 seçim döneminin 3. olağan meclis toplantısının 2. birleşimi Büyükşehir Belediye Binası Meclis Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

 

MHP GRUP SÖZCÜSÜNDEN HDP’YE TEKİ

MHP Grup Sözcüsü İsmail Şenol, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangınlara dikkat çekerek, “Küresel ısınmayla birlikte artan sıcaklıklar yangınları tetikliyor. Ormanın ev sahipliği yaptığı canlılar tükeniyor. İklim krizinin geldiği bu noktada en büyük sorumluluk bize aittir. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak İtfaiye Daire Başkanlığı kapsamında birimler kurulması, yangınlara erken müdahale edilmesi, gerekli eğitimlerin verilmesi önem arz etmektedir. ‘Yaşasın Portekiz’ diyen DEM’li vekili şiddetle kınıyoruz. Buna hiç kimsenin sessiz kalmaması gerekir. DEM, Türkiye’nin partisi değildir. Mecliste koltuk işgal etmeleri kara bir lekedir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Sözcüsü Şahin Biba da son günlerde çıkan yangınlarda vefat eden vatandaşları anarak, Dünya Mülteciler Günü hakkında konuştu. Sorunların çözülmesini temenni eden Biba, uyuşturucuyla mücadeleye de dikkat çekti.

CHP Grup Sözcüsü Yücel Akbulut da partilerin grup sözcüleri gibi iklim krizine dikkat çekerek konuşmasına başladı. Orman yangınlarının çıkmaması için, ormanlara iyi bakmak gerektiğini belirten Akbulut, vefat edenleri anarak, bölgede yaşayanlara da geçmiş olsun dileklerini iletti.

İYİ Parti Grup Sözcüsü ve Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Yangınlar için ciddi bir çalışma içerisine girmemiz kanaatindeyim. İnsanların bilerek yapması dolayısıyla bu sıkıntılar yaşanıyor” dedi.

BOZBEY’DEN VATANDAŞLARA UYARI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kurban Bayramını mutluluk içinde geride bıraktık. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Tarım Peyzaş A.Ş. olarak kentin 4 bir yanında 1500 personelimizle çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerimiz de sahadaydı. 30 yangın istasyonunda 550 personelimizle 480 yangına müdahale edildi. Bursa Büyükorhan’da yaşanan yangın hepimizi derinden etkiledi. 24 araç bu yangına destek verdi. 14 tankerle birlikte de en büyük destekçisi Tarım Peyzaş A.Ş oldu. Ormanlara, yeşillik alanlara lütfen sigaralarınızı atmayın. Büyük eşyalarınızı, camları atmayın. Bursalılardan ve insanlarımızdan bu alanlarda piknik yapmaması için rica ediyorum. Sigaralarınızı güvenli bir alanda söndürün. Ormanlarda, gittiğiniz yerlerde atıklarınızı bırakmayın. İtfaiye Daire Başkanlığımız 51 boğulma vakasına da müdahale etti” diyerek bayram tatili boyunca yapılan çalışmalardan bahsetti.

KARACEBEY BELEDİYE BAŞKANI’NA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE TEPKİ! ‘LEZBİYENLER MESKEN TUTTU’ DİYEREK PLAJ KAPATMIŞTI

İYİ Parti Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, Karacebey’de hizmet veren bir plajı ‘lezbiyenler mesken tuttu’ diyerek kapatması, sosyal medyada büyük tepkilere yol açmıştı. CHP Meclis Üyeleri ise, Fatih Karabatı’dan özür dilemesi gerektiğini ve yaptığının çok yanlış olduğunu dile getirdi. Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ve Bozbey’de Karabatı’dan özür dilemesini istedi.

BOZBEY’DEN BESAŞ EKMEĞİNE GELEN ZAM HAKKINDA AÇIKLAMA

Bozbey, geçtiğimiz günlerde Besaş Halk Ekmeğine yapılan zam hakkında da konuştu. Göreve geldikleri andan itibaren attıkları her adımda yapılan eleştirilere saygı duyduklarını dile getiren Bozbey, Besaş ekmeğine temmuz 2023’te zam yapıldı. Bu süreç içerisinde undaki artışa artan girdi maliyeti sebebiyle belediye bütçesinden karşılanmaya kadar gidecek bir süreç var” dedi. Besaş ekmeğini piyasa değerinin altında tuttuklarını ifade eden Bozbey, vatandaşın alım gücümün düştüğünün farkında olduklarını da söyledi.