kenan.sakalli @ usak.edu.tr

Uşak Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kenan Sakallı’nın ilk yazısı yakında

Kenan Sakallı kim?

1991 yılında Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. işletme bölümünden mezun oldu, 1998 yılında aynı üniversitede işletme yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Gelişim Üniversitesinde Doktora çalışmasına devam etmektedir.

1993 yılında akademik hayatına başlamış, halen Uşak Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Akademik yaşamın yanında saha çalışmalarını da birlikte yapmış, 200’ün üzerinde firmada eğitim ve danışmanlık hizmetini yürütmüştür. Uzmanlık alanları; kalite yönetim sistemleri, EFQM, yalın yönetim, stratejik planlama, değişim yönetimi, bütünsel kurumsal gelişim, AB projeleri, Kalkınma Ajansı projeleri, Tarım Bakanlığı-TKDK projeleri, kişisel gelişim konularından oluşmaktadır.

7000’nin üzerinde çalışana sahip bir grup şirkette iç danışman-CEO olarak 2 yılı aşkın süre görev almıştır. Yönetim Danışmanları Derneği üyesidir, ISO 9001, 14001 baş denetçisidir.

Eğitimci, danışman, akademisyen, yönetici, girişimci rolleri ile kazanmış olduğu bilimsel temelli ve uygulama deneyimlerini işletmelerin yeniden yapılanma ve büyüme süreçlerinde onlarla birlikte çalışarak amaçlarına ulaşmalarına, sürekli öğrenmelerine ve ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Asli görevi olan akademisyenlik kimliği ile de ülke için gerekli olan vizyoner, üretken ve ahlâklı gençlerin eğitiminde yer alarak insan kaynaklarının yetiştirilmesine rol almanın mutluluğunu yaşıyor. Aynı zamanda değişik platformlarda gönüllü konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor.