Manşet16
Manşet16

AK Kadınlardan Birliktelik Vurgusu

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış olan Kadın Kolları Başkanları ve Kadın Belediye Meclis Üyelerini bir araya getirdi. AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ev sahipliğinde Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu […]

09 Şubat 2019 - 16:07 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi. A+A-

AK Kadınlardan Birliktelik Vurgusu

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış olan Kadın Kolları Başkanları ve Kadın Belediye Meclis Üyelerini bir araya getirdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ev sahipliğinde Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez’in yanı sıra, parti kurulduğundan beri Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış olan Kadın Kolları Başkanları ve Kadın Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

“AK Parti’nin kaderi, Türkiye’nin kaderidir”

Yoğun katılımın yaşandığı programda konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç şunları söyledi: “2001’den bu yana önemli mesafeler kat ettik. Girdiğimiz her seçimde milletimizin desteğini aldık. Her seçim çok önemliydi ve adeta kader anlarını beraber yaşadık. Hepinizin bildiği gibi birçok zorlukla karşılaştık. Tüm bu engellemelere rağmen büyüyerek ve güçlenerek yolumuza devam ettik. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ettik. Milli geliri, 3500 dolardan 11 bin dolara çıkardık. Devlet millet kaynaşmasını sağladık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle artık tek belirleyici güç de millet oldu. O yüzden diyoruz ki AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderidir.”

Vekil Gözgeç sözlerini şöyle noktaladı: “Biz AK kadınlar 31 Mart Yerel Seçimlerinde de canla başla çalışıp şer odaklarına izin vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımız bizlere, kadınlara güveniyor. 1994 yerel seçiminde İstanbul’da kadınlarla yola çıktı. Ve daima bizi, sosyal hayatta ve siyasette var olmamızı destekledi. Değerlerimizle, inançlarımızla toplumda var olmamızın önünü açtı. Biz kadınlar, köklü medeniyetimizden aldığımız güçleri Nene Hatunların, Hayme Anaların torunları olduğumuz bilinciyle çocuklarımızın geleceğini, ülkemizin geleceğini emin ellere teslim edeceğiz.”

“Siyasette kadın yetiştirmek gibi bir misyonumuz var”

“Bizleri bir araya getirerek özlem gidermemize, hasbihal etmemize ve motive olmamıza vesile olan Emine Yavuz Gözgeç Vekilimize teşekkür ediyoruz” diyerek söze başlayan Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ise şunları söyledi: “Dünyada organize olmuş en büyük kadın hareketiyiz. Gençlik Kollarımız ve Kadın Kollarımızla toplumun en küçük birimine kadar ulaşıyoruz. Her seçimde girilmedik ev, sıkılmadık el, konuşulmadık insan bırakmamak bizim ana düsturumuz. Bizim bir misyonumuz daha var. Biz partimizin politikalarını ve davamızı anlatırken bir yandan da siyasetteki kadının yerini güçlendirmek ve siyasete daha fazla kadın yetiştirmek için de uğraşıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana icra mekanizmalarında ve karar verme noktalarında kadın sayısını hep arttırdık. Arttırmaya da devam edeceğiz. Burada amacımız nicelik kadar niteliğimizi de arttırmaktır”

“Bizler sokakta, mahallede, evlerde her yerde varız”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zehra Sönmez ise, “AK Parti tüm kadınlarımızın, kız çocuklarımızın umudu oldu. Bu noktada çalışmak ve bulunduğumuz konumu ileriye taşımak için hepimize görevler düşüyor. Sizlerin ve bizlerin yetiştirdiği birçok kadın eminim ki siyaset sahnesinde AK Parti’nin temsilcisi olacaktır. Bizler sokakta varız, caddelerde varız, evlerde kısacası her yerde varız. Konuştuğumuz ve gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın taleplerini milletvekillerimize, yerel yöneticilerimize iletmek için köprü olmaya devam edeceğiz. Ben inanıyorum ki bu zamana kadar gösterdiğimiz azimli çalışmayı 31 Mart Yerel Seçimlerinde de göstereceğiz” şeklinde konuştu.

“31 Mart yerel seçimleri çok önemli”

Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı  Hakan Çavuşoğlu da 31 Mart Seçimlerini önemine değinerek şunları söyledi: “Muhalefetin ülkeyi idare etmek, yerel yönetimlerde başarı sağlamak, milletin kalkınmasını ve standartlarını geliştirmek gibi dertleri yok. Onların tek derdi Recep Tayyip Erdoğan. Onları bu motive ediyor. Bu anlamda bizler de saflarımızı daha da sıklaştırmalıyız. Ana hedefe odaklanarak yol yürümemiz gerekiyor. 31 Mart yerel seçimleri çok önemli. Bu seçimlerde yaşanacak olumsuz bir sonuç, bazılarını cesaretlendirecek ve ülkenin huzurunu bozmaya yönelik ne gerekiyorsa yapmalarına zemin hazırlayacaktır. Ancak biz sandıkta olumlu bir sonuçla çıkarsak hiç birini yapamazlar ve Türkiye’nin 2023’e ve daha ileri hedeflerine bir ket vuramazlar.”

“Bu motivasyon ve güçle çalışmalıyız”

Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç’e, düzenlediği bu program için teşekkür eden Çavuşoğlu, “Bir süredir Genel Merkezimiz tarafından yapılan çalışmalar neticesinde adaylarımız belirlendi. En adil, en objektif, en iyi kriterlerle oluşturulan listelerle birlikte 31 Mart’a kadar en iyi şekilde çalışmamız gerekiyor. Çünkü insana çalıştığı kadarının karşılığı vardır. Emine Hanımın bizleri sizlerle bugün bir araya getirmesi çok önemli. Yeni bir motivasyon ve güç birliği oldu. Buradan aldığımız güç ve enerjiyle sahada hep birlikte derdimizi anlatmalıyız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kırsal kalkınmada üreticiye tam destek Kırsal kalkınmada üreticiye tam destek...

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış...

‘Nilüferli’nin gönlü AK Parti diyor’ ‘Nilüferli’nin gönlü AK Parti diyor’...

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış...

Yıldırım’da Hizmet Çıtası Yükseldi Yıldırım’da Hizmet Çıtası Yükseldi...

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış...

Bozbey: Orhaneli göç alan bir kent olacak Bozbey: Orhaneli göç alan bir kent olaca...

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar Bursa İl ve İlçe Yönetimlerinde görev yapmış...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Kırsal kalkınmada üreticiye tam destek Kırsal kalkınmada üretici...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘%25 Çiftçi ...

‘Nilüferli’nin gönlü AK Parti diyor’ ‘Nilüferli’nin gönlü AK P...

Cumhur İttifakı Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, ...

Yıldırım’da Hizmet Çıtası Yükseldi Yıldırım’da Hizmet Çıtası...

Yıldırım Belediyesi, vatandaşlara kaliteli ve etkin hizmet v...

Bozbey: Orhaneli göç alan bir kent olacak Bozbey: Orhaneli göç alan...

Bursa’nın en çok göç veren ilçelerinden biri olan Orhaneli i...

Vekil Özen: Türkiye Kosova’dır, Kosova Türkiye’dir Vekil Özen: Türkiye Kosov...

AK Parti Bursa Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Ba...

Başkan-esnaf tek yürek Başkan-esnaf tek yürek

Nalbantoğlu ve Orhangazi Çarşısı’ndaki mağazaları tek tek do...

BOSE’de final için ‘şah’ dediler BOSE’de final için ...

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve il Milli Eğitim Müdürlüğü işb...

Cidde’de Bursa rüzgarı esti Cidde’de Bursa rüzgarı es...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, başkanlığınd...

HOLLANDA’NIN EN İYİSİ YİNE İSLAM OKULLARI HOLLANDA’NIN EN İYİSİ YİN...

RTL Haber tarafından yapılan araştırmaya göre, ülkedeki İsla...

Türk hekimlerden bir ilk: ‘Literatürde böyle bir örnek yok’ Türk hekimlerden bir ilk:...

Türk bilim insanları bir ilke imza attı. Dünyanın sayılı mer...

TEKNOLOJİ HABERLERİ